NICREAM

NICREAM krém patrí k výrobkom s dlhodobou históriou v značke SynCare. Jeho pôvodný variant bol uvedený na trh v roku 2001, a od tej doby prešiel mnohými inováciami. Aj napriek tomu, alebo práve pre to, sa jedná o jeden z najpredávanejších prípravkov dermokozmetiky SynCare. Je určený predovšetkým pre dennú starostlivosť o veľmi citlivú pleť, ale našiel si cestu k pokožke detí alebo zrelej pleti. Jeho unikátnosť spočíva v tom, že sa jedná o takzvanú dvojitú emulziu, niekedy označovanú ako krém v kréme. Vnútornú fázu tvorí voda, v ktorej ú rozptýlené tukové kvapky, do ktorých sú uzatvorené ďalšie vodné kvapky s aktívnymi látkami, prenikajúcimi hlboko do pokožky. Krém má bohatú textúru a pritom sa ľahko vstrebáva.
Účinok prípravku: NICREAM krém s rastlinnými kmeňovými bunkami (105) obsahuje dva hlavné účinné látky – rastlinné kmeňové bunky z madagaskarského kríku Sigesbeckia orientalis a biogénne rastové faktory, ktoré podporujú regeneráciu pokožky a ukľudňujú ju. Krém má SPF 10
Použitie: Nanáša sa 2x denne, najlepšie ráno a večer.
Konzervačné látky: fenoxyetanol
Účinné látky: rastlinné kmeňové bunky (Sigesbeckia Orientalis Extract) – potláča citlivosť pleti, regeneruje, rastový biogénny faktor (Sh-Polypetide-1) – regeneračný účinok, zázvorový extrakt (Radix Zingeberis Oil) – ukľudňujúce vlastnosti, vitamín B5 (Panthenol) - regeneruje

 

UV filtre v denných krémoch sú potrebné
Slnko pleti nielen prospieva, ale tiež škodí. Dlhodobé negatívne účinky predovšetkým UV žiarenia spočívajú najmä v urýchlení starnutia pleti a tiež vo zvýšenom riziku rôznych typov rakoviny kože. Zatiaľ čo ochranu pri opaľovaní už považujeme za samozrejmú, bežná denná ochrana stále nie je štandardom. SynCare už od roku 2004 dôsledne dodržiava zásadu, že každý denný krém tejto značky obsahuje UV filter najmenej SPF 8.

 

Optimálny krém pre začínajúcu jar

Jar je obdobím, kedy sa pleť novu akoby nadýchne, príma omnoho viac slnečných lúčov a, zdanlivo paradoxne, je obklopená vlhkejším, menej chladným prostredím, ako tomu bolo v zime. Na začiatku jari vyžaduje pokožka nielen intenzívnu výživu, ale tiež vhodnú ochranu, ktorá však nebude prinášať pleti nadmerné množstvo tukových zložiek. Nastáva čas pre ošetrenie NICREAM krémom s rastlinnými kmeňovými bunkami.
OŠETRENIE NIE LEN PRE NÁROČNÚ CITLIVÚ PLEŤ – NICREAM môžeme použiť nielen ako denný krém, ale aj ako intenzívnu výživnú masku. Na rozdiel od klasických krémových masiek ho neodporúčame odstraňovať, ale jeho zbytky po cca 15 minútach ľahko vmasírovať do pleti.
Kombinácia s pleťovými sérami SynCare pri použití NICREAM ako masky
Použitie sér s NICREAM krémom je iné, než pri ďalších prípravkoch. Séra nenanášame pred ošetrením krémom, ale pridáme niekoľko kvapiek na krém tesne pred jeho votrením do pokožky, kedy sme ho použili ako masku.
Veľmi citlivá pleť: Sérum ukľudňujúce (107)
Pleť suchá, pleť +35, pleť +55: Sérum regeneračné BIO CPK (134)