Moluska

Typické prejavy: ochorenie je vyvolané vírusom podobným vírusu kiahní. Prenos sa deje kontaktom z človeka na človeka. Pupence sú podobné bradaviciam, ale je per ne charakteristická malá priehlbina uprostred. Pri stlačení sa dá z ložiska vytlačiť šedobielu tvarohovitú hmotu.

Liečba: Moluska sa odstraňuje ostrou exkochleačnou lyžicou s následnou virucídnou dezinfekciou. Je možné použiť aj kauter.

Kozmetická starostlivosť: Rovnako ako v prípade bradavíc ide o ochorenie vírusového pôvodu, ktoré nie je možné odstrániť bežnými kozmetickými prostriedkami. Dôležitá v prevencií molusky je hygiena kože, pravidelné umývanie, vhodná obuv, udržovanie čistoty vonkajších pohlavných orgánov. Dobre hydratovaná a zvláčnená koža je menej náchylná k rozvoju tejto infekcie. Pre kozmetickú starostlivosť sa odporúča pre udržanie vláčnosti kože chodidiel PediCALX a rúk Sebuce LipoSkintelové mlieko alebo Krém na ruky s konopným olejom. Vírusy spôsobujúce bradavice sú citlivé na prítomnosť uhličitanu vápenatého, ktorý ich ničí. Z toho dôvodu je možné použiť SynCare vyživujúcu telovú morskú alginátovú masku, ktorá pôsobí virucidne.

Žiadna položka