Pleť 35+

Príčiny: Ako pleť 35+ označujeme obdobie života, v ktorom je žena v plnom pracovnom aj životnom vyťažení a pokožka vyžaduje intenzívnu starostlivosť. V druhej polovici tohto obdobia, nastáva tiež úprava hormonálnych hladín predovšetkým estrogénov, čo môže viesť k zvíšeniu citlivosti pleti, k poklesu jej napnutia a k zosilneniu rohovej vrstvy. Postupne sa tieto prejavy môžu stupňovať.

Pri pleti 35+ sa zameriava predovšetkým na intenzívny lifting, hydratáciu a regeneráciu. Nemenej dôležitou súčasťou starostlivosti je vhodná ochrana pre UV žiarením, ktorá bráni poškodzovaniu pokožky a súčasne obmedzuje riziká vzniku hyperpigmentácií, ktoré bývajú relatívne časté.

Typické prejavy: Pokles prirodzeného tonusu pleti, zníženie hydratácie a niekedy aj pocit podráždenia pokožky.

Typický vek: Žena tieto prejavy môže začať pociťovať kedykoľvek medzi 35. až 55. rokom.

Prevládajúce pohlavie: iba ženy

Liečba: Lekárska kozmetika ponúka napríklad metódy peelingu ovocnými kyselinami alebo peercing dermarollerovú mezoterapiu.

Kozmetická starostlivosť: Pre odlíčenie a čistenie volíme prípravky bez parfumu. Z rady SynCare odporúčame Čistiaci gél, ktorý je v kvalite BIO kozmetiky a pre tonizáciu Micelárnu čistiacu vodu s kyselinou hyaluronovou. Pre povzbudenie ochabujúcej pleti volíme RELIFT VOLUME sérum s rastlinnými kmeňovými bunkami, Micro Ampoules Pro Elasticity Vitamin C alebo Micro Ampoules RETINAL C firming. Pre profesionálnu salónnu prax je vhodná forma vitamínu A retinol, ktorý je obsiahnutý v prípravku 100% retinol sérum, ale je dostupný iba pre profesionálov v starostlivosti o pleť. Na pokožku blahodarne ukľudňujúcim účinkom pôsobia morské alginátové masky alebo OXYGENIA O2 liftingová maska. Pre účinný lifting pleti spolu so starostlivosťou proti pigmentovým škvrnám je vhodná GlycoHYAL G8 AHA omladzujúca pleťová maska. Pravidelná každodenná starostlivosť je nevyhnutnou podmienkou pre udržanie zdravej pleti. Vhodné sú najmä BB krémy, napr. BB NEW AGE omladzujúci denný krém s kmeňovými bunkami, ktoré spájajú vlastnosti výživného séra, ochranného krému s UV filtrom a mierne tónujúcej pleťovej emulzie.

Doplňujúca kozmetická starostlivosť:

  • Zjednotenie farby pleti a intenzívny lifting. Tento typ starostlivosti poskytujú prípravky typu Light AHA. Značka Syncare vyvinula GlycoHYAL G10 zjemňujúcu emulziu, ktorá obsahuje ovocné AHA kyseliny azelaovú a glykolovú, doplnené o hydratačnú kyselinu hyaluronovú.
  • Intenzívna starostlivosť prípravkami so 100% kyselinou hyaluronovou. Optimálne napnutie pleti pomáha udržať Syncare rada prípravkov s kyselinou hyaluronovou. Táto látka má mimoriadne hydratačné a regeneračné vlastnosti. Základ starostlivosti predstavuje Micelárna čistiaca voda, ktorá reprezentuje moderný šetrný spôsob čistenia pleti, obzvlášť tej citlivej. SynCare má v ponuke micelárnu vodu, ktorá je obohatená o hydratačnú kyselinu hyaluronovú. Pre osvieženie pokožky a obnovu jej optimálneho napnutia je odporúčaná REVITALIA, ktorá je v spreji a jednoducho sa aplikuje. Základom liftingovej a regeneračnej starostlivosti je MULTI LIFT sérum 100% kyselina hyaluronová. Pre zvýšenie jeho účinkov alebo aj samostatne odporúčame Morskú alginátovú masku s kyselinou hyaluronovou. Účinnú pravidelnú starostlivosť poskytujú Denný krém 100% kyselina hyaluronová, ktorý obsahuje tiež ochranný UV filter, a Nočný krém 100% kyselina hyaluronová.
Žiadna položka