Aktinická keratóza alebo keď moc slnka vašej koži škodí

Aktinická keratóza alebo keď moc slnka vašej koži škodí

Aktinická alebo solárna keratóza je spočiatku nenápadná kožná odchýlka v jej rohovení, ktorá môže viesť k závažným dôsledkom pre ľudské zdravie.

Je vždy lepšie sa stavu aktinickej keratózy vyhnúť, než ju následne liečiť. Umerané opaľovanie a vhodná sila SPF ochranného prípravku je základom udržania pleti v dobrom stave.


ZLATO V KOZMETIKE

ZLATO V KOZMETIKE

Zlato (chemická značka Au, lat. Aurum) v nás od nepamäti vyvoláva emócie. Môže urobiť človeka šťastným, ale tiež ho o všetko pripraviť.

Koľko bojovníkov bolo platených zlatom a koľkým ľuďom prinieslo namiesto bohatstva len zmar. Aj napriek tomu sa k nemu stále upíname, magicky nás priťahuje, a vždy keď počujeme jeho meno, spozornieme a chceme počuť viac. Zlato je tiež bezpečný investičný prístav a v dobách neistoty a ekonomických kríz sa doňho prelieva časť úspor.


PLEŤOVÉ SÉRA V KOZMETICKEJ PRAXI

PLEŤOVÉ SÉRA V KOZMETICKEJ PRAXI

Ambulancia estetickej dermatológie SynCare, Brno.

V polovici sedemdesiatych rokov sa bežne používali iba mlieka, toniká, masky a krémy. Pleťové séra boli v kozmetickej praxi vzácnejšie. Ubehlo 40 rokov a séra sa stali štandardnou súčasťou kozmetického sortimentu. To však neznamená, že ich vždy vieme správne používať


NICREAM

NICREAM

OPTIMÁLNA STAROSTLIVOSŤ PRE CITLIVÚ PLEŤ

  • s kmeňovými bunkami
  • s regeneračnými faktormi
  • UV ochrana SPF 10

SÚ „MINERÁLKY“ PROSPEŠNÉ PRE PLEŤ?

SÚ „MINERÁLKY“ PROSPEŠNÉ PRE PLEŤ?

Ambulancia estetickej dermatológie SynCare, Brno

Bez vody nie je život - tak znie doslovný preklad tejto latinskej vety. Na Zemi nie je bez vody možná žiadna forma života a vedci sa domnievajú, že podobne to bude aj kdekoľvek vo vesmíre. Zatiaľ čo bez potravy môže vydržať človek aj niekoľko týždňov, bez vody umiera v dôsledku metabolického rozvratu behom niekoľkých dní.


HYDRATÁCIA POKOŽKY – ROZUMIEME TOMUTO POJMU?

HYDRATÁCIA POKOŽKY – ROZUMIEME TOMUTO POJMU?

Ambulancia estetickej dermatológie SynCare, Brno

Hydratácia je slovo, ktoré má pôvod v starogréckom podstatnom mene hydór, znamenajúcom vodu. Zatiaľ čo v bežnom živote je nám pojem hydratácia spravidla jasný, v kozmetike je často mnohoznačný a býva objektom mnohých chýb.


Vitamíny v kozmetike.

Vitamíny v kozmetike.

Vitamíny spájame so životom a so zdravím. Ako by nie, keď doslovný preklad znie „amin života“. Aminy sú jednou so skupín organických látok, ktoré obsahujú v štruktúre dusík. Vyskytujú sa vo všetkých živých organizmoch. Významné zastúpenie medzi aminmi majú niektoré vitamíny.

 


Vegáni a kozmetika.

Vegáni a kozmetika.

Mgr. Jana Stávková, Syncare Plus, s.r.o.

Vegetariánska strava sa stala bežnou súčasťou života mnohých ľudí a je všeobecne akceptovaným spôsobom výživy dospelých. Na druhej strane vegáni sú stále ešte považovaní za raritnú skupinu osôb. Je to aj preto, že vegánstvo je predovšetkým komplexným náhľadom na život, niekedy kontroverzným, ale hodným rešpektu.

Vegánstvo
je nielen životný smer, ale tiež špecifická životná filozofia. Na rozdiel od vegetariánstva vegáni neprijímajú žiadne živočíšne produkty. Napriek tomu, že je vegánstvo veľmi staré, dodnes vyvoláva vášnivé diskusie v laickej aj odbornej verejnosti. Nezriedka sú vegáni predmetom určitej miery intolerancie väčšinovej spoločnosti.

Ďalej