Exoticke silice

palmoružová & klinčeková

 

 

Exoticke silice 23

Exoticke silice 1základný popis Palmoružovej silice BIO (218):

Silica je v kvalite BIO s nezávislou certifikáciou spoločnosti KEZ, o.p.s. Získava sa klasickou destiláciou vodnou parou z dvoch variantov voňatiek – motia a sofia, pričom druhý variant ponúka intenzívnejšiu vôňu. Palmoružová silica má sviežu kvetinovú vôňu, ktorá je blízka ruži.

komu je prípravok určený:

Silica je vhodná pre citlivú a suchú pleť.

použitie:

Jedna kvapka do BIO krémov SynCare alebo dve kvapky do Argánového oleja (206) alebo Pleťového masážneho krému (114).

 

základný popis Klinčekovej silice BIO (219):

Silica je v kvalite BIO s nezávislou certifikáciou spoločnosti KEZ o.p.s. Získava sa klasickou destiláciou vodnou parou. Aj keď je možné klinček vonný pestovať aj v južných krajinách Európy, vyžaduje stále počasie a optimálnu vlhkosť vzduchu. Preto sú veľkými producentmi klinčekovej silice India a Madagaskar. Hlavnou vonnou zložkou je eugenol, ktorý silici prepožičiava antimikrobiálne vlastnosti.

komu je prípravok určený:

Silica je odporúčaná pre mastnú pokožku a pleť so sklonom k akné.

použitie:

Do čistiacich gélov a mliek odporúčame pridať dve kvapky pre jedno čistenie pokožky tváre, krku a dekoltu. Do masiek a gélov pre mastnú alebo aknóznu pleť postačí jedna kvapka.

 

Klinčeková silica v zubnom lekárstve

Klinček má dobré znecitlivejúce účinky, práve tak ako vlastnosti antiseptické. Aj preto klinčekovú silicu používali pre tlmenie bolesti v dutine ústnej už starí Číňania. Dodnes je súčasťou prípravkov pre dočasné výplne zubných kanálikov, kde sa kombinuje napríklad s oxidom zinočnatým, prípadne sa využíva oxid zinočnatý a extrakt klinčekovej silice – eugenol – zinkoxid – eugenolová pasta.

 

ARGÁNOVÝ OLEJ

Argánový olej 100% BIO (206) patrí k vzácnym typom olejov, ktoré sú vhodné ako pre kozmetickú masáž, tak pre priamu starostlivosť o pokožku. Nie je tajomstvom, že jeho vlastnosti oceňovali už staroveké národy Ázie a Peržania ho pokladali za zlato medzi olejmi. Je veľkou výhodou argánového oleja, že nemá výraznú vôňu, a preto neskresľuje dojem z použitých silíc.

Argánový olej 100% BIO (206)

je vhodný na kombinácií so všetkými silicami SynCare. Súčasne je možné ho miesiť s Pleťovým masážnym krémom (114), a to spravidla v pomere jeden diel oleja na dva až tri diely krému. Argánový olej je možné kombinovať aj s Masážnym olejom BIO z marhuľových jadier (202).