Zimný krém – pre ochranu pri chlade a mraze vitamín C & skvalan

Mráz a pleť

S mrazom do -5°C si naša pokožka dokáže za bežných okolností poradiť. Problém nastáva, ak súčasne sneží alebo padajú ľadové kryštály. To spôsobí povrchovú hydratáciu kože, ktorá sa súčasne ochladzuje, až sa jej povrchová teplota môže priblížiť teplote bodu mrazu. Vznikajú ľadové kryštály, ktoré narúšajú pokožku, a v extrémnych prípadoch môže nastať tiež drobné krvácanie.

Zimny krem 262
základný popis:
Zimný krém (262) predstavuje limitovanú edíciu kozmetického prípravku, ktorá je v predaji od decembra do marca. Krém bol originálne vyvinutý odborníkmi SynCare pre účinnú ochranu pokožky pomocou prirodzeného lipidu skvalanu a vitamínu C predovšetkým pred chladom, mrazom a intenzívnym vetrom. Pretože obsahuje tiež moderné UV filtre, pôsobí proti slnečnému žiareniu. Na povrchu kože vytvára ochrannú bariéru a súčasne dodáva do pleti vitamín C. Krém je typom emulzie voda v oleji (v/o), ktoré vynikajú výbornou kožnou toleranciu. Preto je vhodný aj pre detskú kožu, vrátane detí do 3 rokov, a pre citlivú pokožku.

Komu je prípravok určený: Zimný krém (262) je odporúčaný nie len pre každodennú ochranu pokožky tváre, krku, dekoltu a rúk v chladných a mrazivých dňoch, ale tiež pri pobyte v prírode, najmä pri prechádzkach alebo zimných športoch.

Použitie: Nanesie sa na pokožku 1 až 2x denne a jemne sa do nej votrie.

Balenie: 75 ml dávkovač airless

Konzervačné látky: fenoxyetanol. Prípravok je bez parfumu.

Účinné látky: vitamín C (INCI: Ascorbyl Palmitate) – ochranné, regeneračné a antioxidačné účinky; skvalan (INCI: Squalane) – prirodzený lipid, ktorý udržiava a obnovuje ochrannú (bariérovú) funkciu kože

 

Poznámky k starostlivosti o pleť pri chlade a mraze
Zima je bez zveličovania najrizikovejším obdobím pre pleť, aj keď sa stále mnohí domnievajú, že väčším problémom je leto. Zatiaľ čo letné mesiace sú spojené predovšetkým s nadmernou záťažou kože slnečným žiarením, zima predstavuje kumulatívny účinok chladu, vlhkého či suchého mrazu a v neposlednom rade tiež slnečného žiarenia. Posledné menované je spojené najmä s pobytom na horách. Aj preto sa účinná ochrana a prirodzená regenerácia pleti dostáva do popredia správnej osobnej kozmetickej starostlivosti v zime, a to nie len pri zimných športoch, ale aj pri bežných činnostiach.

Základnými prípravkami pre ochrannú starostlivosť v zime sú Zimný krém (262), Ochranná emulzia (260), SEBUCEL upokojujúce telové mlieko (167) a SEBUCEL krém BIO (103).

Nesmieme tiež zabúdať na výživnú večernú (nočnú) starostlivosť. Tú zaisťujú, okrem iného, pleťové séra. Pre suchú pleť odporúčame Micro Ampoules Cellular Hydrating (3115), pre mastnú pleť Micro Ampoules Anti Sebum (3116), pre pleť +35 Sérum antioxidačné (118), pre pleť +55 Sérum regeneračné CPK (134) a pre citlivú pleť Sérum upokojujúce (107). Intenzívnu výživu a regeneráciu okolo očí zastáva Očné liftingové sérum (159).