Telový peeling omladí vašu pokožku.

Jemná, špeciálne mletá himalájska soľ prepožičiava peelingu výnimočné vlastnosti. Vďaka veľkosti soľných himalájskych kryštálov je vrchná vrstva pokožky šetrne obrusovaná, bez toho, aby masáž akokoľvek dráždila kožu. Výsledkom je jemná koža, zbavená povrchových nečistôt a zrohovatených zvyškov. Výborné masážne vlastnosti zaručuje zmes vybraných rastlinných olejov v bio kvalite na čele s marhuľovým a babasu olejom, ktoré dopĺňa bambucké maslo. V certifikovanej prírodnej a bio kozmetike nesmú byť syntetické parfumy, a preto telovému peelingu prepožičiava prirodzenú vôňu extrakt propolisu v slnečnicovom oleji bez rizikových alergénov.

 balenie: dóza 200 ml

 komu je prípravok určený:
pre masážny peeling celého tela. Obzvlášť vhodný je pre pokožku +35 a +55 alebo pre profesionálnu salónnu masáž, vrátane aromaterapeutickej starostlivosti.

použitie:
Nanesie sa primerané množstvo na miesta peelingu a krúživými pohybmi sa vykoná peeling.

konzervačné látky: nie sú prítomné

účinné látky:
jemne drvené kryštáliky himalájskej soli (INCI: Sodium Chloride) – pre šetrený peeling, extrakt propolisu (INCI: Propolis Extract) – vonné vlastnosti, babasu olej (INCI: Orbignya Oleifera Seed) - masáž

 Himalájska soľ

Himalájska soľ patrí k vyhľadávaným typom kamenných stolových solí. Ťaží sa v paňdžábskom regióne v Pakistane pod Himalájami. Na rozdiel od klasickej stolovej soli má slabo ružovkastú farbu a mierne trpkejšiu chuť, čo je dané malým obsahom solí horčíka. Himalájska soľ patrí k soliam druhorným a radí sa k starým typom halitov. Údajne lepšie vlastnosti pre výživu neboli potvrdené, avšak v kozmetike je hojne využívaná ako šetrený peeling.

Umývať či oplachovať?

AKO SPRÁVNE UMÝVAŤ POKOŽKU TELA?

Umývate si pokožku tela rovnako ako ruky alebo ako vlasy? Robíte chybu. Mytie tela vyžaduje úplne iný postup. Zatiaľ čo pri ruckách alebo pri vlasoch je predpoklad väčšieho znečistenia v priebehu niekoľkých hodín, koža krytá odevom vyžaduje skôr šetrené opláchnutie ako intenzívne mytie. Pri rannom alebo večernom sprchovaní dbáme najskôr na to, aby pokožka bola rovnomerne zvlhčená. Následne je znova a starostlivejšie opláchneme bez telového mydla prúdom teplej vody so strednou intenzitou. Tým odstránime drobné mechanické nečistoty. Potom dávkujeme do dlaní telové mydlo alebo telový šampón – SENSITIVE Hydratačný telový šampón (172). Šampónom vytvoríme penu, ktorou umývame šetrene pokožku.