MICELÁRNA ČISTIACA PENA S ROZMARÍNOVÝM OLEJOM

Micelárne prípravky sú v kozmetike veľmi populárne. Vo väčšine prípadov sa micely využívajú pre schopnosť účinne, ale pritom šetrene čistiť pleť, vrátane odlíčenia dekoratívnej kozmetiky. Micely predstavujú malé guľôčky, ktoré sú spravidla tvorené šetrnými čistiacimi látkami. Tie sa po dotyku s nečistotami pokožky rozptyľujú a umožňujú tieto nečistoty ľahko odstraňovať. Vďaka pene sa podarilo špecialistom SynCare ďalej znížiť obsah čistiacich miciel na nevyhnutné minimum, a to pri zachovaní účinku.
Účinok prípravku: Micelárna čistiaca pena s rozmarínovým olejom (174) odličuje a čistí pokožku. Nahrádza tak čistiace mlieka alebo odličovacie oleje.

Typ pleti: Je vhodné pre pleť +35, +55 a pre citlivú pleť.
Použitie: Prípravok naneste krúživými pohybmi na pleť a následne ho opláchnite. Oplach môžete vykonať vodou alebo niektorým z toník SynCare.
Konzervačné látky: fenoxyetanol
Účinné látky: micely zo zmesi šetrných tenzidov: INCI: Capryl/Capramidopropyl Betaine, Cocamidopropyl Betaine, Argan Oil Glycereth-8 Esther – šetrný čistiaci účinok, jojobový olej (INCI: Simmondsia Chinensis Seed Oil) – upokojujúci účinok a pomocný čistiaci účinok, zelený čaj (INCI: Camellia Sinensis Leaf Extract) – upokojujúci účinok, rozmarínový esenciálny olej (INCI: Rozmarinus Officinalis Oil) – osvieženie pleti

Jojoba kalifornská
Pôvodne severoamerická bylina dorastá do výšky, ojedinele, až tri metre a vyžaduje predovšetkým suché, polopúštne prostredie. V kozmetike sa využíva jojobový olej, ktorý je získavaný zo semien. Pri izbovej teplote má polotekutú konzistenciu. Je cenný predovšetkým pre obsah tukov s dlhými uhlíkovými reťazcami. Preto dodáva kozmetickým prípravkom konzistenciu. Súčasne je olej veľmi dobre tolerovaný kožou. V čistiacich prípravkoch podporuje čistiaci a odličovací účinok.

 

Osvieženie pleti v letnom období ide ruka v ruke s hydratáciou

Aj v strednej Európe stále častejšie zaznamenávame v letnom období tropické teploty a úbytok vlahy. Nielen nadmerné pôsobenie slnka, ale tiež odpar vody z pokožky sú dôsledkami vysokých teplôt. Väčšina krémov a mliek hydratáciu síce poskytne, ale v dlhšom časovom úseku. Pre okamžitú hydratáciu a osvieženie sú vhodnejšie spreje.
SynCare má v ponuke dva prípravky, ktoré poskytujú pleti rýchlu hydratáciu a súčasne pokožku osviežia.
HYDROGENIA biominerálne tonikum v spreji (175 – 150 ml, 275 – 50 ml)
Prípravok je „minerálkou“ v spreji. Obsahuje vysoký podiel vápenatých, draslíkových, horčíkových a zinočnatých minerálov. To je veľmi dôležité, nakoľko práve tieto látky koža potom stráca.
REVITALIA revitalizujúca celulárna voda s kyselinou hyaluronovou (187 – 150 ml) Tento prípravok významne zvyšuje hydratáciu pleti vďaka kyseline hyaluronovej. Nejedná sa o klasickú „minerálku“, ale skôr o tonikum v spreji, ktoré je vhodné aj pre upokojenie pokožky po opaľovaní.