Kolagén & kyselina hyaluronová – dermonutraceutikum.

Kyselina hyaluronová má mimoriadnu schopnosť pútať vodu v koži. Spolu s kolagénom je jej optimálne zastúpenie nevyhnutné pre žiadanú plnosť pleti a udržanie regeneračných procesov, vrátane podpory tvorby najpočetnejších buniek kože – fibroblasty a keratinocyty.

Komu je prípravok určený: Prípravok je vhodný pre dlhodobé udržiavanie optimálnej hydratácie a prirodzeného napnutia pokožky a to najlepšie v kombinácii s prípravkami so 100% kyselinou hyaluronovou rady SynCare.

945Charakter prípravku: želatínové tabletky s hydrolyzovaným kolagénom s jednoduchšou absorpciou v črevách (molekulová hmotnosť 5 kDa) a s čistou kyselinou hyaluronovou – nejedná sa o jej sodnú soľ.

Hmotnosť balenia: 60 želatínových tabletiek s celkovou hmotnosťou 34,2 g

Dávkovanie: 1 tabletku denne zapite najmenej 200 ml nesladenej pitnej alebo nesladenej minerálnej vody.

Účinné látky: hydrolyzovaný kolagén s jednoduchšou absorpciou z čriev vďaka nízkej molekulovej hmotnosti 5 kDa – regeneračné a hydratačné vlastnosti; kyselina hyaluronová – hydratačné vlastnosti

 

Molekulová hmotnosť kolagénu a jej vplyv na absorbovanie kolagénu v doplnkoch stravy
Kolagén zo stravy prijímame spravidla ako relatívne „ťažkú“ makromolekulu v rádoch stoviek kilodaltonov. Vedecké štúdie opakovane preukázali, že pre rýchlejšiu a komplexnejšiu absorpciu je vhodnejšie kolagén „upraviť“ hydrolýzou na menšie časti s hmotnosťou desiatok kilodaltonov.

 Ktoré prípravky sú vhodné na kombináciu s Kolagénom & kyselinou hyaluronovou – doplnkom stravy
Pre kombináciu kozmetiky s doplnkom stravy Kolagén & kyselina hyaluronová – dermonutraceutikum (945) neplatia žiadne obmedzenia. Vhodným výberom kozmetických prípravkov je však možné dosiahnuť zvýšenie celkového vzájomného účinku. Kolagén & kyselina hyaluronová – dermonutraceutikum (945) priaznivo ovplyvňuje predovšetkým vnútornú hydratáciu kože, t. j. v zamši, zatiaľ čo kolagén a kyselina hyaluronová z kozmetiky podporujú viazanie vlhkosti v povrchovej časti pokožky – v rohovej vrstve. Z uvedených dôvodov odporúčame pre kombináciu predovšetkým kozmetické prípravky rady so 100% kyselinou hyaluronovou a hydratačnú kozmetiku s kolagénom. Z kolagénových sér je to najmä: Micro Ampoules Cellular Hydrating (30115), Sérum morské liftingové (302) a Micro Ampoules Longevity Maris Collagen (30120).