Dajte zbohom čiernym bodkam a komedómom.

Maska doslova „vysáva“ nečistoty nie len z povrchu kože, ale tiež čierne zvyšky znečisteného oxidavaného mazu z komedónov, ktoré sú známe ako čierne bodky v otvorených komedónoch. Vďaka tomu, že maska tuhne postupne, predlžuje sa čas, počas ktorého čierne uhlie pôsobí. Čistiaci účinok sa tak zvyšuje až stonásobne. A čo viac, maska vďaka extraktu zeleného čaju nie len nedráždi pokožku, ale dokonca ju upokojuje a zjemňuje.
balenie: tuba 75 ml, tuba 225 ml (balenie Professional)
komu je prípravok určený: pre intenzívne čistenie pleti so sklonom k akné alebo pre čistenie akejkoľvek mastnej až veľmi mastnej pleti s komedónmi
použitie: Masku naneste v podobe tenkého filmu na odlíčenú a povrchovo očistenú pokožku. Aplikujte ju predovšetkým do oblasti T – zóny (brada, čelo, noc). Je vhodné, aby pleť bola pred aplikáciou, ak je možné, suchá. Masku odstráňte zlupnutím po zaschnutí, ktoré trvá najmenej 20 minút. Všetky zvyšky masky je možné odstrániť mechanicky, prípadne vodou.
konzervačné látky: fenoxyetanol
účinné látky: mikronizované rastlinné uhlie, INCI: Charcoal Powder – výborné čistiace účinky; extrakt zeleného čaju, INCI: Camelia Sinesis Leaf Extract – upokojujúce účinky; extrakt dubovej kôry, INCI: Quercus Robus

 Carbo animalis (živočíšne uhlie) nie je drevené uhlie
Často sa zamieňa živočíšne uhlie a uhlie rastlinné. Živočíšne uhlie (carbo animalis), ktoré sa vyrába karbonizáciou napríklad kostí živočíchov, sa dnes využíva prakticky len v niektorých homeopatických prípravkoch. Klasické „živočíšne“ uhlie, ktoré sa užíva vo forme čiernych lisovaných tabliet pri črevných problémoch, je v skutočnosti aktivované rastlinné uhlie (carbo activatus či adsorbens).

 Čierna čistiaca zlupovacia maska

Intenzívne čistenie pleti je v niektorých prípadoch veľmi dôležité, avšak nesmie byť nadužívané a súčasne je nevyhnutné vedieť, aká kozmetická starostlivosť by mala nasledovať po Čiernej čistiacej zlupovacej maske.
Čierna čistiaca zlupovacia maska (200) na seba viaže mnoho tukových zložiek a nečistôt. Pleť je po jej odstránení ideálne pripravená pre intenzívnu starostlivosť pleťovými sérami. Podľa typu pleti a jej problému môžeme použiť Sérum adstringentné (108), Micro Ampoules Anti Sebum (3116), Sérum pre aknóznu pleť (123) alebo Micro Ampoules Anti Acne (30123). Použitie sér sa priam ponúka, keďže pokožka je dokonale čistá a aktívne látky z pleťových sér prenikajú ľahšie do pleti.